ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Başkan Altay duyurdu: Uzaktan eğitim için 10 bin öğrenciye tablet verilecek

18.09.2020 22:36:00
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: “Uzaktan eğitimi takip edecek ekipmanı olmayan yaklaşık 10 bin öğrenciye tablet desteği vermek için bir çalışma başlattık. Evinde interneti ve tableti olmayan gençlerimizin bilgilerini Milli Eğitim Müdürlüğünden aldık. Öğrencimize en kısa zamanda tabletlerini göndereceğiz” dedi.
Uzaktan eğitimi takip edecek ekipmanı ve interneti olmayan öğrenciler için başlatılan çalışma kapsamında yaklaşık 10 bin öğrenciye tablet dağıtılacak. 

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Altay paylaşımıda şu ifadelere yer verdi: 

“Sevgili öğrenciler eğitim öğretim yılımız açıldı. Bu sene uzaktan eğitimle dersleri takip ediyoruz. Yen sisteme ayak uyduran ve eğitime her konuda önemli gören öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşması için en büyük gücümüz siz gençlerimizsiniz. Bu konuda size olan güvenimiz her geçen gün artmaktadır. Unutmayın biz her zaman sizin yanınızdayız. Konya’mızda 8 ve 12. sınıflarda okuyan ve önümüzdeki yıl sınava girecek olan arkadaşlarımızdan uzaktan eğitimi takip edecek ekipmanı olmayanlara tablet desteği vermek için bir çalışma başlattık. Evinde interneti ve tableti olmayan gençlerimizin bilgilerini Milli Eğitim Müdürlüğünden aldık. Yaklaşık 10 bin öğrencimize en kısa zamanda tabletlerini göndereceğiz. Yaptığımız bu çalışmanın Türkiye’ye örnek ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

DİĞER HABERLER