Anasayfa Güncel Ekonomi Spor 3.Sayfa Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

2022 Yılında Exxen En Çok Takip Edilen 5 Film

30.06.2022 00:01:00

En popüler dijital platformlardan biri olan Exxen, Acun Medya tarafından 1 Ocak 2021 tarihinde yayına başladı. Birbirinden farklı yapımlara yer verilen Exxen’de en özel yabancı film izle ile bambaşka dünyalara yolculuk yapabilirsiniz.

2022 yılında Exxen, en çok izlenen eğlence platformu olarak yer alırken, akış hizmetlerinin popülaritesinin artması, filmlere ve dizilere olan ilginin de artmasına olanak tanıyor.
Her kesimden insanın kendine uygun bulacağı yabancı dizi izle yanında en özel Türk yapımlarına da yer verilen Exxen’de aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca film ve dizi yer alıyor.

Kral Şakir: Mikrop Avcıları

Yönetmenliği Kuntay Kumbur’un yaptığı filmde; Varol Yaşaroğlu yapımcı, Haluk Can Dizdaroğlu ise Senarist olarak yer alıyor. Grafi2000 tarafından üretilen film, animasyon komedi türündedir.
Mustafa Oral, Atilla Şendil, Levent Ünsal, Didem Atlıhan, Sema Kahriman, Sedat Yılmaz, Hakan Akın, Onur Akgülgil, Barış Özgenç, Sinan Divrik, Kora Aktaş karakterleri canlandırıyor.

Filmde Şakir, Remzi, Necati, Canan, Kadriye, Peyami Dede, Uyuz Tanju, Mirket, Akbaba Kürşat, Goril Ercan, Huysuz Cüneyt ve Keçi Necmi karakterleri yer alıyor.

Kral Şakir: Mikrop Avcıları filminin konusu; Akbaba Kürşat ve Goril Ercan, istemeden de olsa, dünyaya bir virüs yayalar. Yayılan virüsün etkisi oldukça büyük olacaktır. Bu etkiden Şakir ve ailesi ile bilim insanı Mirket yardımıyla kurtulmak mümkündür.

Mirket, Şakir ve ailesi, tüm dünyayı bu tehlikeli virüsten korumak için, ellerinden geleni yapacak ve salgını yenerek, her şeyin eskisi gibi olmasını sağlayacaktır.

2008 Milli Takım Hikayesi

Exxen dijital platformunda belgesel tadında hazırlanan 2008 Milli Takım Hikayesi; Türk Milli Takımı’nın yarı finale kaldığı 2008 Avrupa Şampiyonası hikayesini ele alıyor. Spor severlerden tam not olan belgeselde birçok futbolcuya yer veriliyor.

Fenerbahçe’den Volkan Demirel, Emre Aşık, Uğur Boral ve Rüştü Reçber, Beşiktaş’tan Gökhan Zan, Trabzonspor’dan Tolga Zengin, Galatasaray’dan Sabri Sarıoğlu, Servet Çetin, Hakan Kadir Balta, Emre Güngör gibi isimlere yer veriliyor.

2008 yılında düzenlenen Avusturya ve İsviçre’nin ev sahipliğini gerçekleştirdiği turnuvada takımımız; Portekiz, Çekya ve İsviçre ile A Grubunda yer aldı. İlk maçta Portekiz’e 2-0 mağlup olan takımımız, ikinci maçta İsviçre’yi 1-0 ve üçüncü maçta Çekya’yı 2-0 geriden gelerek kazandı. Aldığı 6 puan ile milli takımımız grup ikincisi oldu.

Milli takımımız geriden gelerek 1-0 yenik olduğu maçta, uzatma saatlerinde beraberliği sağladı. Penaltı atışları ile yarı finale milli takımımız çıktı.

Arda

Exxen’de yayınlanan bir başka belgesel filmi olan Arda, 45 dakika sürüyor. Genç bir futbolcunun hayallerinin anlatıldığı belgeselde, Arda’nın futbol hayatına değiniliyor. En büyük hayallerinden biri olan Türkiye’nin üç büyüklerinden birinde oynamak olan Arda, daha sonrasında dünyanın en iyi kulüplerinde oynamak isteyecektir.

Barcelona, Real Madrid, Milan, Manchester United gibi takımlar hayalini süslemektedir. Sonrasında milli takıma girerek, başarılarını sürdürmek isteyen Arda, hayallerine ulaşıyor.
Arda Turan’ın spor kariyerinde neler yaşadığı, nasıl hayallerine kavuştuğu ve sonrasında nasıl bir anda dibe düştüğü, neden bu kadar hızlı şekilde yaşadığı gibi birçok soru, hazırlanan belgeselde cevap buluyor.

Hazırlanan belgeselde Arda Turan’ın hayatına kısa bir yolculuk yapılırken, hayatına samimi dokunuşlara da yer veriliyor. Kendisini sevenler, antipati duyanlar, aile hayatı gibi konulara değinilen belgeselde, şan ve şöhreti nasıl taşıdığına da yer veriliyor.

Tosuncuk

Ülkemizdeki en büyük dolandırıcılık skandallarından biri olan ve skandalın başrol oyuncusu Mehmet Aydın’ın hikayesine ve vurgunu nasıl yaptığına dair ayrıntılara yer veriliyor.

Çiftlikbank adı altında insanlardan 1 milyar 139 milyon 972bin TL parayı alarak yurt dışına kaçan tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık skandalıyla tarihe geçmişti.
Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın arkasında herhangi bir iz bırakmadan nasıl kaçtığını ve insanları nasıl mağdur ettiğinin de üzerinde durulan belgeselde; milyonlarca vatandaşı yüksek kazanç vaadiyle nasıl kandırıldığının ve yüzlerce insanın nasıl kandırıldığını da gözler önüne seriyor.

Uzun bir zaman Türkiye gündemini meşgul eden ve İnterpol tarafından da kırmızı bültenle aranan Mehmet Aydın’ın hayatı belgesel yapıldı. 140Journos tarafından yapılan belgeselde Çiftlikbank vurgununun nasıl gerçekleştiği ve dolandırıcılığın nasıl yürütüldüğü konusunda bilgilere yer veriliyor.

Kral Şakir: Cumburlop

Grafi2000 tarafından üretilen ve 23 Nisan 2021 yılında prömiyer yaparak, birçok kişinin beğenisini kazanan Kral Şakir: Cumburlop, bir Türk çizgi filmidir. Senaristliğini Haluk Can Dizdaroğlu’nun yaptığı animasyon filminin yönetmenliğini Kuntay Kumbur yapıyor.
Mustafa Oral, Atilla Şendil, Koray Aktaş, Sinan Divrik, Emre Turanlı, Didem Atlıhan, Barış Özgenç, Onur Akgülgil, Sema Kahriman, Sedat Yılmaz ve Hakan Akın tarafından seslendirilen karakterler büyük ilgi görüyor.

Filmdeki karakterler Şakir, Remzi, Necati, Canan, Kadriye, Keçi Necmi, Huysuz Cüneyt, Goril Ercan, Akbaba Kürşat, Peyami Dede, Uyuz Tanju ve bilim insanı Mirket’ten oluşuyor.
Kral Şakir: Cumburlop konusuna gelince; Hiç beklemedikleri bir anda, sebebini bilmedikleri bir durum yüzünden Şakir ve ailesi balığa dönüşmüştür. Bilim adamı Mirket, Şakir ve ailesine yardım etmek için, köpekbalığının DNA’sı alacağı söylemiştir.

Şakir ve ailesi, açık denizde bilmedikleri bir maceraya atılırken, yolculukları sırasında onlara robot balıklar, denizanaları ve tehlikeli deniz canavarları eşlik edecektir.
https://www.filmizlesene.pw/home
 

DİĞER HABERLER