ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

FİL SÖZLÜK, SÖZLÜK DÜNYASINDA BİR YIL İÇİNDE İLK 3'E GİRMEK İSTİYOR

10.10.2019 13:20:00

 

'Sözlük devri kapandı mı kapanmadı mı'?' tartışmaları devam ederken internette bilgi kaynağı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ‘internetin ön sayfası’ sloganıyla yola çıkan filsozluk.com sözlük dünyasında kalıcı olmayı hedefliyor.

Site kurucusu Mehmet Akif Doğan, 2019 eylül ayında yayın hayatına başlayan henüz çok yeni fakat hızlı bir ilerleyiş gösteren fil sözlük, yapacağı reklam, sistem ve sunucu yatırımlarıyla ilk yılında sözlük dünyasında ilk 3’e girmek istediğini söyledi.
 

 
Bilgi odaklı yapısıyla ve sektöründe yapmayı planladığı hedefleriyle rakiplerinin kısa sürede üstüne çıkmayı hedefleyen sözlük, kaliteli bilgiliyi okuruna sunmayı ilk hedef olarak görüyor. Daha iyi bir arama motoru optimizasyonuyla daha fazla ziyaretçi çekmeyi planlayan sözlük Üretken üniversite öğrencilerine ayrı bir yer vermeyi de ihmal etmiyor.

Resim yükleme servisi yayında
Forumlar, sözlükler, sosyal paylaşım ağlarında paylaşım yapılırken yükleyeceğiniz resimlerin herhangi bir sunucuda barınması gerekiyor. Resim yükleme servislerinin reklam dolu olması, görüntü kalitesini bozması ve karmaşık linkler sunması kullanıcıların canını sıkıyor. Bu konuda yatırım yapan fil sözlük ekibi filresim.com projesini de yayınladı.
 

Ücretsiz olan bu sistem sayesinde saniyeler içerisinde sürükle bırak ile resimleri yükleyebilir direkt linkini alabilirsiniz. Ücretsiz olarak kalacak bu sistem diğer sistemler gibi sitesine yönlendirme şartı bulundurmuyor. Sözlük projesini desteklemek amacıyla yayın hayatına başlamış olan proje sektörde kalıcı olmayı planlıyor.
 

DİĞER HABERLER